Про професіографічну екскурсію

З метою популяризації професії поліцейського, 11 жовтня 2018 року фахівці Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості організували професіографічну екскурсію до Рокитнянського відділення поліції Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області для  20 учнів 10 класу (І курс) Рокитнянського районного ліцею на чолі з класним керівником Іриною Ярмак.

Інспектор ювенальної превенції, старший лейтенант Сергій Семенюта  та  інспектор  ювенальної превенції, лейтенант Маріанна Дідик ознайомили учнів із специфікою роботи Рокитнянського відділення поліції та перспективами кар’єрного росту. Також розповіли про кримінальне та адміністративне законодавство в частині настання відповідальності за різні види правопорушень, скоєних неповнолітніми, інспектор-черговий лейтенант Андрій Іванюк наочно ознайомив дітей зі зброєю, спецзасобами та засоби захисту, якими користуються під час виконання своїх професійних обов’язків працівники поліції, та роз’яснив правила їх застосування та використання. Діти самі спробували скласти та розкласти автомат Калашникова та пістолет Макарова. Вони особисто мали нагоду вдягнути бронежилет та каску. ..

У черговій частині учні побачили монітори з відеонагляду у смт Рокитному за програмою "Безпечне місто". Тут дітям розповіли про порядок реєстрації повідомлень та заяв про правопорушення і події та подальше реагування працівників поліції. Оперативний черговий на прикладі продемонстрував, як за номерним знаком автомобіля можна відслідкувати його місцезнаходження on-line.

Експерт-криміналіст, капітан поліції Віра Тридід розповіла про склад "валізи криміналіста", який використовується для визначення  відбитків, що залишають папілярні лінії людського пальця та долоні. Розповіла  про деталі взяття відбитків та інших слідів злочину. Учні самі мали змогли спробувати  зняти відбитки.

Учням продемонстрували кімнату – "слідчий ізолятор", де допитують затриманих слідчі за правопорушення. Також побачили ізолятор тимчасового тримання (ІТТ) для  затриманих,  почули про розпорядок, якого дотримуються затримані, про їх прогулянки на вулиці у спеціально відведеному місці, яке обгороджено і зверху, і по периметру залізним дротом.

Також, школярі мали змогу оглянути сучасний автомобіль патрульної поліції та побачити його сучасне обладнання. Правоохоронці розповіли про правила зупинки автомобілів та оформлення ДПП. Показали дітям їх спорядження: шолом, бронежилет, наручники, газовий балон - Терен 4. Деякі діти навіть мали змогу приміряти наручники та  посидіти за кермом автомобіля, зробити фото на згадку про цікаву професіографічну екскурсію.

Підлітки були в захваті і приємно враженні гостинністю правоохоронців. Візит до поліції у школярів викликав безліч вражень, якими вони ділилися та задавали багато запитань, цікавилися, за яких умов приймають до лав поліції. Хочеться вірити  що у майбутньому хтось із них обере професію поліцейського.

В кінці заходу  учнівська молодь дізналася чимало корисного і на згадку про зустріч учні зробили групове фото з полісменами.

За проведений захід особливу подяку від школярів та працівників Рокитнянської районної філії Київського обласного центру зайнятості висловлюємо начальнику Рокитнянського відділення поліції  Миколі Рижкову та працівникам поліції, які організували  дану екскурсію та розширили кругозір учнівської молоді  про внутрішній світ професії "поліцейського".