Про вшанування ліквідаторівнаслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні 14 грудня Рокитнянщина вшанувала пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.Цей день встановлений в Україні згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

Цього дня від Рокитнянської райдержадміністрації до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС пройшла пам’ятною ходою багатолюдна колона з корзинами квітів. До меморіалу ліквідаторам аварії поклали квіти.

Вшанувати пам’ять загиблих ліквідаторів аварії прийшли керівництво району, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС,працівники райдержадміністрації, районної та селищної рад, трудових колективів, місцевих засобів масової інформації та жителі району.

До зібрання звернувся голова Рокитнянської районної державної адміністрації Юрій Дідик: «Сьогодні ми згадуємо тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.Завдяки мужності ліквідаторів наслідків катастрофи, аварія була локалізована. Однак багато хто з ліквідаторів наслідків катастрофи позбувся життя або втратив здоров'я і страждає від наслідків опромінення й донині.На щастя катастрофа була приборкана. Тисячі наших співвітчизників та громадян інших країн ризикували своїм життям, щоб захистити Україну, захистити Європу від трагедії, яка відбулася…»

Також зі словами вдячності йповаги до відважних ліквідаторів звернувся голова районної громадської організації «Спілка чорнобильців Рокитнянщини» Василь Олофінський, який закликав усіх пам’ятати героїчний подвиг ліквідаторів наслідків ядерної катастрофи.

Пам'ять тих, хто боровся із наслідками аварії на ЧАЕС, учасники церемонії вшанували хвилиною мовчання, згадавши усіх, хто жертовно віддав своє життя і загинув у чорнобильському пеклі. Та на згадку про сьогоднішній день закарбували на память фотознімок із ліквідаторами Рокитнянщини.

По завершенню церемонії вшанування очільники району поїхали до пам'ятника «Героям Чорнобиля», що знаходиться на території Рокитнянського сектору ГУ ДСНС України в Київській області, та поклали квіти й до нього, згадавши усіх працівників пожежної охорони й співробітників органів внутрішніх справ Рокитнянського району, які приймали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС, імена яких закарбовані на скрижалях нашої пам’ятіназавжди.

Відзначення Дня ліквідатора полягає в тому, щоб ще раз нагадати суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців. Офіційно жертвами чорнобильської аварії 1986 рокустали 2 тисячі людей. Хоча насправді її радіація зачепила мільйони. Незважаючи на всі труднощі й проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом.

Тож памятаємо, шануємо та віримо у щасливе мирне майбутнє!