Про нараду з питань охорони хвойних лісів району

5 грудня під керівництвом першого заступника голови Рокитнянської райдержадміністрації Олега Приліпка відбулася нарада з питань незаконної вирубки лісу на території Рокитнянського району.

Участь у нараді взяли керівники лісогосподарських підприємств району та силових структур. На нараді було обговорено комплекс заходів щодо охорони хвойних дерев від вирубування у передноворічний період 2017 року та заходів щодо недопущення самовільних рубок в лісових насадженнях, зокрема ялинок.

Олег Юрійович на нараді зауважив, що великої шкоди хвойним насадженням завдає населення, адже на новорічні свята самовільно вирубуються не тільки найкращі молоді деревця, але й верхівки ялин та сосен. Також перший заступник голови адміністрації наголосив на відповідальності згідно чинного законодавства - Лісового кодексу України: ст. 86 “Організація охорони і захисту лісу”, ст. 89 “Здійснення охорони і захисту лісів“, ст. 90 “Основні завдання лісової охорони”, ст. 91 “Повноваження посадових осіб державної лісової охорони”, ст. 105 “Відповідальність за порушення лісового законодавства”, ст. 107 “Відшкодування шкоди, заподіяної лісу внаслідок порушення лісового законодавства”, ст. 108 “Вилучення незаконно добутої деревини та інших лісових ресурсів”.

По завершенню наради з метою запобігання незаконному вирубуванню хвойних насаджень у лісових масивах району в передноворічний період 2017 року та впорядкування централізованої реалізації новорічних ялинок було вирішено: рекомендувати лісовим господарствам району, селищному, сільським головам та іншим лісокористувачам незалежно від форм власності і відомчої підпорядкованості на територіях, на яких розташовані лісові масиви:

- проводити роз’яснювальну роботу для доведення до населення вимог природоохоронного законодавства;

- у засобах масової інформації висвітлювати виступи та тему охорони та захисту лісових насаджень.

Зараз в Україні існують такі розміри штрафів за самовільну рубку лісів: за дерева, діаметром біля шийки кореня до 10 см порушник має сплатити 118,44 грн, діаметром 10,1-14 – 208,62грн., діаметром 14,1-18 – 535,67 грн., 18,1-22 – 1099,53 грн., 22,1-26 – 1931,2 грн., 26,1-30 – 3044,8 грн., 30,1-34 – 4085,15 грн., 34,1-38 – 5201,56 грн., 38,1-42 – 6388,49 грн., 42,1-46 – 7578,21 грн., 46,1-50 – 8765,12 грн., 51 – 9061,15 грн., 52 – 9357,17 грн., 53 – 9653,2 грн., 54 – 9949,22 грн., 55 – 10245,23 грн., 56 – 10541,28 грн., 57 – 10837,28 грн., 58 – 11133,31 грн., 59 – 11429,34., 60 – 11725,36 грн., і т.д.

Окрім цього, за самовільну рубку лісів діють і адміністративні стягнення, згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Варто додати, що в окремих випадках за самовільну порубку передбачена кримінальна відповідальність. Одним із визначальних факторів для притягнення порушника до кримінальної відповідальності є розмір завданої шкоди, коли ця шкода є істотною (це визначається індивідуально в кожному конкретному випадку з урахуванням категорії захисності лісу, інших факторів, які встановлюються в ході проведення слідства).

Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України за незаконну порубку лісу визначені такі покарання:

• штраф ;

• арешт на термін до шести місяців;

• обмеження волі на термін до трьох років;

• позбавлення волі на термін до трьох років з конфіскацією незаконно добутого.

Тому перш, ніж зрубати дерево варто добре подумати: чи не краще ялинку придбати законним шляхом, аніж потім шкодувати за наслідки злодіяння.

Керівництво управління Пенсійного фонду у Рокитнянському районі
зворотній зв'язок