Про заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи

21 листопада на Рокитнянщині відбулися урочисті пам’ятні заходи з нагоди Дня Гідності та Свободи, який встановлено на честь початку доленосних для нашої держави подій Помаранчевої революції та Революції Гідності з метою віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір України.

Цього дня у центрі селища Рокитне багатолюдна колона з прапорами та корзинами квітів рушила по головній алеї селища. Делегації від мітингової колони запалили лампадки біля банера Героїв Небесної Сотні, пам’ятного знаку Захисникам незалежності України, пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам, пам’ятника Тарасу Шевченку та поклали до них квіти. Перед оновленим банером Героям Небесної Сотні зібралася велика кількість людей – керівництво району, представники трудових колективів, громадських та політичних партій району, учасники АТО та учасники бойових дій на сході країни, військовослужбовці, молодь та представники місцевих ЗМІ.

До усіх присутніх на мітингу звернувся голова Рокитнянської районної державної адміністрації Юрій Дідик: «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Сотні активістів Майдану, які пожертвували найціннішим, що у них було. Вони віддали свої життя за своїх рідних та за кожного з нас. Вони стояли до кінця, не злякавшись погроз і пострілів. Наші мужні військовослужбовці, які нині знаходяться в зоні АТО, продовжують героїчно захищати незалежність та територіальну цілісність України. У цей знаменний і величний день ми з гордістю говоримо про те, що українці – це гордий, волелюбний народ, з високим почуттям патріотизму, а Україна - це територія гідності і свободи. Щиро дякуємо кожному з Вас, дорогі земляки, особливо учасникам АТО та волонтерам - за патріотизм, за те, що робите все можливе аби світ побачив нову Україну у складі нової демократичної Європи!»

Учнівська молодь біля банера декламувала проникливі вірші про подвиги героїв тодішніх і нинішніх подій, вірші, які піднімають патріотичний дух та звеличують нашу державу. Хвилиною мовчання усі вшанували память Борців за Волю України.

Також цього дня у бібліотеках та школах району були встановлені тематичні виставки, презентації та проведено виховні години, бесіди, уроки пам`яті й інші заходи, присвячені революційним подіям 2004 року та Революції Гідності.

На будівлях селища в цей день майоріли державні прапори та всюди лунала музика пам’яті за всіма тими, хто не пошкодував свого життя та своєї свободи заради ГІДНОСТІ та СВОБОДИ усіх нас!!!