Торгівля людьми – проблема сучасного суспільства

Проблема торгівлі людьми залишається актуальною для нас і сьогодні. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, які переживає країна та світ створюють загрозу потрапляння в ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення.

Тому нашою метою є підвищення рівня обізнаності учнів району стосовно проблеми торгівлі людьми. Наш обов’язок - сформувати їх уявлення про явище торгівлі людьми та ознайомити з різними формами прояву цього явища.

Службою у справах дітей та сім’ї спільно з соціально-психологічними службами загальноосвітніх шкіл району впродовж жовтня-листопада цього року було проведено ряд просвітницьких заходів:

- 17 жовтня цього року у Рокитнянській ЗОШ № 2 відбувся інформаційно-пізнавальний захід для учнів 7-9 класів на тему „Протидія торгівлі людьми”, де дітям було роз’яснено поняття „торгівля людьми”, причини та наслідки таких злочинів, та навчено як вберегти себе від „білого рабства”;

- 2 листопада головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї Рокитнянської райдержадміністрації Юлія Грижак провела навчально-виховний захід на тему „Торгівля людьми” для учнів 8-9 класів Рокитнянської ЗОШ І-ІІ ступенів № 4. Під час проведення заходу було висвітлено питання „як вберегти себе та своїх близьких під час влаштування на роботу чи навчання за кордоном”, ознайомлено з національними документами з попередження торгівлі людьми та переглянуто пізнавально-соціальний фільм „Життя на продаж”;

- також 2 листопада головний спеціаліст служби у справах дітей та сім’ї провела інформаційно-просвітницький захід на тему „Торгівля людьми – сучасний прояв рабства” для учнів 9 та 11 класів Рокитнянської ЗОШ І-ІІ ступенів №3. Метою заходу було підвищення рівня обізнаності проблеми торгівлі людьми; формування уявлення про це явище; ознайомлення підлітків з різними формами торгівлі людьми. Також учні переглянули соціальний фільм на тему „Правда про торгівлю людьми”.

Загострення проблеми торгівлі людьми в Україні зумовлене низкою соціально-економічних, правових та організаційних чинників, а саме:

• низькі заробітки більшої частини населення, загальне зниження життєвого рівня та матеріальна незабезпеченість;

• нестача робочих місць, безробіття, особливо серед молоді (в першу чергу жінок);

• активізація діяльності міжнародних злочинних угрупувань;

Соціальні служби нашої країни плідно працюють для запобігання торгівлею людьми. Проте кожен з нас повинен бути на варті особистої безпеки та безпеки наших дітей. Тож будьте пильними та обережними!