Про відзначення свята Перемоги

09 травня Рокитнянщина відзначила величне свято – 72-гу річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Святкові урочистості розпочалися зустіччю ветеранів війни, їх привітанням, врученням квітів та символів пам’яті - червоних маків.

Усіх, хто долучався до святкування, - ветеранів, керівництво району, делегації від установ, організацій та підприємств, місцеве духовенство, молодь, та жителів селища вітав духовий оркестр дитячої музичної школи на площі перед адмінбудинком райдержадміністрації.

Святкова багатолюдна колона з прапорами, гірляндами та корзинами квітів рушила по головній алеї селища до Меморіалу Слави, де вже символічно палахкотів вогонь миру визволителям району.

Мітинг-реквієм традиційно розпочався покладанням квітів і гірлянд до Меморіалу Слави, пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, пам’ятного знаку воїнам-афганцям та пам’ятнику–бюсту герою Радянського Союзу Олександру Овсійовичу Шевченку. Біля меморіалу також традиційно було зафіксовано пам’ятний фотознімок ветеранів, воїнів АТО,  воїнів-афганців та керівництва району.

Першим з вітаннями до поважних ветеранів району, дітей війни, представників ветеранських організацій, учасників АТО, воїнів-інтернаціоналістів та гостей свята звернувся голова Рокитнянської районної державної адміністрації Юрій Дідик: «У ці славні травневі дні ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам. Ми у вічному боргу перед ними, за їх обірвану війною юність, відданість, силу духу, самопожертву, яку вони проявили в боях за рідну землю. Ми схиляємося у доземному поклоні перед нині живими, усіма тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і бажання бачити її незалежною та квітучою.

72-у річницю Перемоги зустрічаємо у нелегкий час, коли наші рідні сини і доньки, брати і сестри, чоловіки і дружини, батьки і матері знову змушені боротися за свободу та територіальну цілісність нашої держави, змушені відстоювати мирне майбуття зі зброєю в руках. Нині подвиг воїнів гідно продовжують українські солдати, захищаючи державу на сході України, часто ціною власного життя.

З нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні бажаємо Вам, дорогі ветерани, міцного здоров’я,  довголіття, родинного благополуччя миру та радості! Нехай на нашій Україні знову запанує спокій і злагода та процвітання рідної держави!».

До привітань ветеранів долучилися голова районної ради Олександр Конопчук, голова селищної ради Юрій Богданов, районний військовий комісар Володимир Бабенко та представник районної організації учасників АТО та учасників бойових дій «Росичі» Віталій Ільченко.

Також у зворушливій промові згадав про події тих страшних воєнних років на Рокитнянщині учасник бойович дій, очевидець тодішніх жахіть і славетної Перемоги Григорій Семенович Драпой.

Після вітальних промов впродовж хвилини мовчання усі схилили голови у глибокій скорботі перед тими, хто ціною свого життя не дозволив нацистському агресору тоді, а російському – тепер вкоренити імперські амбіції на нашій землі. Одночасно із хвилиною мовчання пролунали залпи військового салюту.

Цього ж дня представники духовенства та релігійних організацій провели поминальні панахиди за жертвами Другої світової війни, загиблими воїнами АТО та молебні за мир в Україні і здоровя її захисників. А на районному стадіоні «Колос» відбулися спортивні змагання, приурочені пам’ятній події.

По завершенню мітингу на алеї Слави для усіх присутніх пролунали патріотичні пісні та вірші у виконанні юних талантів району. Після концерту для учасників та ветеранів війни був влаштовний благодійний святковий обід.

Нехай війна, яка прокотилася глибоким горем по мільйонах людських доль, залишиться лише у нашій пам’яті і не повториться ніколи, нехай злагода і добробут панують у кожній оселі. Нехай найвищими духовними цінностями та чеснотами стануть пам’ять і глибока повага до тих, хто пройшов страшну і сувору школу війни. Велична шана усім, хто пережив роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край.

Вічна пам’ять загиблим, низький уклін живим!

Ми пам’ятаємо – ми перемагаємо!

Відділ Держземагентства
Графік прийому громадян
Інфомація щодо надання адміністративних послуг

Керівництво управління Пенсійного фонду у Рокитнянському районі