Півмільйона українців обрали своїх лікарів

13 квітня відбувся брифінг Міністерства охорони здоров’я за результатами двох тижнів з початку національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї».

Кампанія з вибору лікаря триває у всіх областях України. Щодня до електронної системи охорони здоров’я приєднуються нові заклади, які надають первинну медичну допомогу. Сьогодні обрати свого лікаря можна вже у майже 6 тисячах місць надання первинної допомоги. У системі зареєстровані понад 16 тисяч лікарів.

Станом на 13 квітня понад півмільйона українців уже обрали своїх лікарів.

За кількістю підписаних декларацій лідирує м. Київ з 76 тис. На другому місці Донецька область - майже 64 тис. Третя - Харківська (46 696), четверта - Вінницька (43 8557) і на п’ятому місці - Полтавська область (38 042).

На минулому тижні були певні проблеми з початком кампанії у Дніпрі та Львові. На сьогодні у цих містах кампанія з вибору лікаря уже розпочалася.

«Усі медичні заклади первинної ланки повинні мати комп’ютер, Інтернет, принтер і папір. Це базові речі, без яких лікарі не зможуть підписати декларації зі своїми пацієнтами. І це є відповідальність місцевої влади, щоби все необхідне було у кожному медичному закладі», - наголосила в.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

Міністерство охорони здоров’я продовжує моніторити ситуацію на місцях.

“Вибір лікаря не залежить від прописки, тобто українці не мусять вибирати дільничих лікарів чи йти у медзаклад за місцем прописки. Будь-який примус у цих питаннях є грубим порушенням права українців вільно обрати свого лікаря. Це основа принципу «гроші ходять за пацієнтом». Також не існує жодних паперових бланків декларацій. Дані пацієнта і лікаря заносяться в електронну систему. Тільки потім вже заповнена декларація роздруковується на звичайному папері для підпису пацієнтом” - прокоментував найпоширеніші запитання Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я.

Водночас, медзаклад зобов’язаний зберігати копії документів пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цього закладу. Заклади можуть зберігати копії у паперовому чи електронному вигляді. Це потрібно для того, щоб унеможливити підпис декларацій на «мертвих душ». Копії документів є підтвердженням того, що ви дійсно надали свої дані для підписання декларації. Це така ж процедура, як і під час отримання будь-яких послуг: у банку, під час оформлення пенсій, соціальних виплат чи субсидій.

Вільний свідомий вибір свого лікаря є основою змін в системі охорони здоров’я, які цього року розпочинає МОЗ. Кінцевого терміну підписання декларацій немає, але є динаміку по кількості підписаних декларацій, що свідчить про інтерес і бажання пацієнтів мати свого лікаря. Цей процес триватиме постійно. Люди переїжджають на навчання, роботу або через інші причини, народжуються діти. Усім потрібен власний лікар, до якого є довіра. Довіра - це найважливіше. Тому обирайте уважно, без поспіху.

Переглянути презентацію: https://goo.gl/jZqD11