Україна і Латвія посилюють політичний діалог і готові нарощувати взаємний товарообіг – зустріч Глав Урядів України та Латвії

Україна та Латвійська республіка посилюють політичний діалог і розглядають можливості значного поглиблення економічної співпраці. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра Латвійської республіки Маріса Кучинскіса. Зустріч відбулася в Ризі в рамках офіційного візиту Володимира Гройсмана до Латвії.

«Україна важлива держава для Європи, - відзначив Маріс Кучинскіс. – Ми підтримуємо Україну і раді тому, що у нас серйозне економічне партнерство та співпраця. Можете покластися на нас».

Сторони відзначили, що обсяг взаємної торгівлі товарами та послугами зріс минулого року на 27% з позитивним для України сальдо в 102,6 млн дол. Посилити співпрацю допоможе активізація роботи Міжурядової українсько-латвійської комісії та відновлення діяльності офісу Агентства інвестицій та розвитку Латвії (LIAA) у Києві.

«Дуже важливо розвивати наші двосторонні стосунки в різних сферах, - сказав Володимир Гройсман. – Ми цінуємо дружбу. І я радий, що ми маємо непогані показники торгівлі. Думаю, ми можемо поставити більш амбітні цілі тут».

Суттєву увагу глави Урядів приділили можливостям інвестиційної та інноваційної співпраці. В цьому контексті Володимир Гройсман окреслив ключові плани Уряду щодо економічних змін в Україні, а також розповів про проміжні результати вже розпочатих фундаментальних реформ в соціальній сфері та в напрямку дерегуляції і покращання ділового клімату в Україні.

Серед важливих сфер інноваційної співпраці сторони визначили агросектор та логістику, передусім в контексті використання марштруту залізничного потягу «Зубр», який з’єднує порти Іллічівськ, Одеса та Південний з портами Риги, Вентспілсу, Лієпаї та Таллінну.

«Ми дуже зацікавлені в тому, аби зближувати наші інфраструктурні можливості», - сказав Володимир Гройсман.

Сторони висловили зацікавленість в міжрегіональному співробітництві та допомозі з боку Латвії у процесі впровадження реформ в Україні. За підсумками перемовин Глави Урядів взяли участь у підписанні двох міжнародних документів - протоколу про наміри між Міністерствами освіти та науки України і Латвії щодо роботи української школи в Ризі, а також основної угоди про співробітництво між Ризьким технічним університетом та Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».

«Той час коли тільки конкуренція може щось вирішити – пішов. На перший план виходять інновації, освіта та можливості бізнесу. Дуже приємно, що Україна та Латвія приділяють питанням освіти окрему увагу», - прокоментував подію Глава Уряду Латвії.

Довідково

Товарообіг між Україною та Латвією за підсумками 2017 року становив 462 млн дол. Ключові статті українського експорту в Латвію – мінеральні палива, нафта, котли й машини, органіка, харчові продукти, метали. Статті імпорту – фармацевтика, товари легкої промисловості, засоби наземного транспорту.

Наприкінці січня поточного року Україна та Латвія погодили комплексну двосторонню Програму співробітництва в сфері АПК на 2018 – 2019 рр., яка передбачає двостороннє співробітництво з адаптації законодавства України до законодавства ЄС, розвиток сільських територій, зелений туризм, співробітництво в галузі ветеринарії та фітосанітарії, рибній галузі, в галузі лісового господарства тощо.