Прес-реліз Живи та працюй в Україні: з початку року роботодавці подали майже 1 мільйон вакансій

Протягом січня-жовтня 2017 року до Державної служби зайнятості України звернулось 169 тисяч роботодавців, які подали відомості про 904 тисячі вільних вакансій, що значно більше ніж у минулому році. Так, кількість роботодавців, які звернулись до ДСЗ збільшилась у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року на 11%, а кількість вакансій на 12%, інформує прес-служба відомства.

У службі зайнятості підкреслили, що з огляду на активізацію економічних процесів у державі, в Україні розпочинається соціальний проект під лозунгом “Живи та працюй в Україні”, головною метою якого є пожвавлення людей на ринку праці України. Організатором проекту виступила Служба зайнятості за підтримки органів місцевої влади. В рамках проекту по всій Україні будуть відбуватись інформаційні активності, спрямовані на якнайшвидший пошук роботи для безробітних та підбір вакансій для роботодавців. Зокрема, в рамках проекту, будуть організовані масштабні ярмарки вакансій на найбільших підприємствах держави.

За січень-жовтень 2017 року кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби занятості, зросла на 38 тис. або 6% та становила 693 тисячі. При цьому, 44% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. Крім того, 200 тис. осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні-жовтні 2017 року за сприяння державної служби зайнятості 153 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 18% та становила 41 тис. осіб.

Завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян, кількість безробітних станом на 1 листопада 2017 року, у порівнянні з відповідною датою 2016 року, скоротилася на 11% (на 34 тис.) та становила 282 тисячі.

Зокрема, до служби зайнятості Київської області звернулися 5760 роботодавців, а із заявлених роботодавцями вакансій для укомплектування державною службою зайнятості в базі даних нараховувалось 29844одиниці, що на 14,8% (або 3848одиниць) більше, ніж за січень – жовтень2016 року.

Всього протягом січня – жовтня2017 року працевлаштовано за направленням служби зайнятості Київщини 17845 осіб (в т.ч. 10911осіб із числа безробітних).

Протягом січня - жовтня поточного року професійне навчання проходили 4 230 безробітних осіб, а 7 698 осіб було залучено до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру за направленнями базових центрів зайнятості Київської області.

Станом на 1 листопада 2017 року, на обліку в Київській обласній службі зайнятості перебували 11,0 тис. осіб, які мали статус безробітних громадян, що на 12,7 % менше ніж у минулому році.